Лікувальні властивості

Лікувальні властивості мінеральних вод

Саме лікувальні властивості мінеральних вод відрізняють їх від звичної прісної води і визначають терапевтичну дію, визначаються особливим хімічним складом, фізичними та біологічними властивостями. До критеріїв оцінки лікувальних мінеральних вод відносяться: загальна мінералізація, іонний склад, реакція середовища, температура, вміст мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності.

Загальна мінералізація – це зміст всіх розчинених у воді мінеральних речовин (в грамах на літр). Мінералізація залежить від природних умов, в яких відбувається утворення підземних мінеральних вод. Аристотель писав: «Води такі, як грунту, через які вони проходять».

Розрізняють лікувальні та столові мінеральні води. У їдальнях водах ступінь мінералізації помітно нижче. До природних столових вод відносяться води, мінералізація яких не перевищує 1 г / л, і в складі яких не містяться компоненти, що надає лікувальну дію на організм людини. Ці води використовують без спеціальних медичних показань для втамування спраги.

До лікувальних вод відносять води з більш високою мінералізацією або води з невеликим вмістом солей, але мають в складі біологічно активні компоненти. Їх використовують з лікувальною метою за призначенням лікаря або в якості лікувально-столових вод (але вибирають ті, в яких рівень мінералізації не високий – 2-8 г / л) при несистематично вживанні. Безконтрольне застосування високомінералізованих вод може призвести до небезпечного результату.

 

mineral_fon

Шаянска №242

Мінеральний склад: кремниста гідрокарбонатно-натрієва. Мінералізація, г / л: 2,5-5
Лікувальна дія: наявність кремнієвої кислоти надає адсорбційна, в’яжучий, седативну, болезаспокійливу, протизапальну дію, бере участь в окисно-відновних процесах, регулює кровотворення, білковий і вуглеводний обмін; виводить з організму токсини, шлаки і сечовий пісок; знижує моторику кишечника, знижує кислотність шлункового соку; нормалізує виділення жовчі і секрету підшлункової залози; в зв’язку з високою мінералізацією має жовчогінну та сечогінну дію; уповільнює процеси старіння організму.
Застосовується в санаторіях: МРЦ Шаян, Карпатія

За матеріалами Укрмедтур – vsanatorii.com