Скільки води потрібно пити в день людині?

Людина в залежності від віку та статі полягає на 60-80 відсотків з води. Вона є невід’ємною частиною функціонування всіх організмів на землі. Щоб організм перебував в тонусі, необхідно щодня випивати певну кількість рідини.
За твердженнями західних вчених людині потрібно близько 1,5-2 літрів води в день.
Японські вчені стверджують, що для нормального функціонування внутрішніх систем організму людині необхідно не менше трьох літрів води щодня.

Які функції виконує вода в організмі?

Вода виконує кілька функцій:
1. Розчиняє речовини в організмі.
2. Чи доставляє до клітин поживні речовини.
3. Виводить з організму шлаки.
Можна зробити висновок, що чим більше людина їсть неякісної їжі, тим більше води йому знадобиться для видалення шлаків з організму. Пити воду необхідно і при алкогольному сп’янінні, особливо перед сном, щоб вранці не боліла голова.
Кількість води також залежить від того, скільки їжі з’їсть людина – зі збільшенням маси спожитих продуктів підвищується і обсяг необхідної води, яку варто випити. Якщо ви вегетаріанець, то води потрібно пити менше звичайного.
Близько п’ятдесяти відсотків захворювань відбуваються через звичайну нестачі води в організмі. Тому, щоб уникнути скрипу в суглобах, появи каменів у нирках, сухої шкіри необхідно підтримувати рівень рідини в організмі. Пити воду потрібно чисту або профільтровану.
Якщо вранці запах вашої сечі сильно виражений, вам треба пити більше води. Якщо запах поту нестерпний це також говорить про нестачу води. Зверніть на це увагу. Коли рівень води достатній, вам навіть не доведеться користуватися дезодорантами! Адже піт – це токсини, які виділяються через пори з організму і коли їх багато, запах поту стає різким і неприємним. Велика кількість токсинів провокує виникнення різного роду захворювань.
Пити чи не пити багато води – кожен вирішує індивідуально для себе. Пам’ятайте, що менше півтора літрів в день випивати не можна. Як тільки помітите ознаки захворювань, перелічених вище, збільште кількість споживаної води.
Однак в деяких випадках вода шкідлива. Велика кількість випитої води може негативно позначитися на діяльності організму. У світі відомі випадки, коли люди навіть вмирали від великої кількості випитої води. Зазвичай це відбувалося в момент токсичного сп’яніння.

Особливо популярні питання:

• Чи варто пити воду перед їжею?
Багато дієтологів радять перед застосуванням їжі випити склянку води. Тоді людина не з’їсть зайвого і не набере зайвих кілограмів. Однак це не зовсім так.
Як відомо, вода не містить калорій, тому насититися водою ви не зможете. Однак вона займе частину шлунка, в результаті чого у вас створиться оманливе відчуття насичення. Багато радять пити воду під час схуднення, оскільки вона виводить шкідливі речовини з організму. Це дійсно так. Процес схуднення може прискоритися.
• Чи варто пити воду, коли не хочеш?
Коли організму потрібна вода, він повідомляє про це. Людина починає відчувати спрагу. Це означає, що воду пити потрібно. Якщо почуття спраги немає, то і пити воду не варто. Після прийняття їжі, наприклад, організм часто вимагає води.
• Скільки води необхідно випивати влітку?
Влітку кількість випитої рідини повинна варіюватися в залежності від температури на вулиці. Так, при 20 градусах Цельсія необхідно пити не менше півтора літрів, при 26 градусах не менше двох літрів, а при 32-33 градусах – не менше трьох літрів.
До речі люди, у яких підвищений артеріальний тиск повинні також пити більше рідини в спеку. Виняток – серцева недостатність і набряки.
У літній період людина починає інтенсивніше потіти, кількість крові, яке рухається по судинах, починає зменшуватися. Це призводить до появи тромбозу, який є причиною інфаркту або інсульту.
• Чи потрібно пити воду в стані алкогольного сп’яніння?
Влітку на сорокоградусной спеці пити і зовсім небезпечно. Видільна система починає працювати з перевантаженнями. В результаті велика кількість рідини виводиться з організму. Щоб не настало обезводнення необхідно після кожної пари випитих келихів випивати склянку води. Власне це відноситься не тільки до вживання алкоголю влітку. При будь-якому застілля необхідно пити воду.
Також фахівці радять випивати не менше півтора літрів води перед сном, щоб на ранок не боліла голова. Вона братиме участь у процесі виведення шлаків і відмерлих клітин мозку з організму.
До речі, коли вранці ви йдете в туалет, через сечовипускальний канал разом з сечею виводяться відмерлі клітини вашого мозку. Іншими словами, ви мочіться власними мізками. Чи це не привід хоч трохи скоротити споживання спиртного.

Вода може залишати організм людини декількома шляхами:

1. Через нирки – приблизно півтора літра.
2. Через пори (з потом) – від трьохсот до шестисот мілілітрів.
3. Через кишечник – близько двохсот мілілітрів.
4. Через легкі – близько чотирьохсот мілілітрів.
До речі, крім води, людина в спеку втрачає і сіль. Тому багато лікарів радять купувати мінералку, що містить солі. Спрагу ж добре втамовує зелений чай, особливо гарячий, настоянки з травами і компот без цукру.
Зрозуміти, що організму потрібна вода можна не тільки звертаючи увагу на появу спраги. Так, якщо ви раптово втомилися, відчуваєте, що на-віч стала доливати кров, все починає дратувати, концентрація уваги знизилася в рази – значить, організму бракує води. Потрібно зайти в магазин і купити мінералку або просту воду.
У надмірну спеку в організмі знижується вміст калію і магнію, що призводить до порушення ритму серця. Особливо часто це зустрічається у людей похилого віку. Все це – недолік води.

Цікаві факти

• Вчені встановили, що вода може запобігати появі серйозних захворювань.
• Люди, які випивають не менше півтора-двох літрів води щодня, на 50 відсотків знижують ризик появи раку травного тракту і на стільки ж – сечового міхура.
• Також знижується ризик запалення молочної залози у жінок.
• Понад мільярд людей не мають доступу до чистої води. Їм доводиться пити воду не кращої якості.
• Найчистіша вода – в Фінляндії.
• У лід швидше перетворюється гаряча вода. Відповіді на питання: «Чому це відбувається?» знайти не змогли, але досліди сказане вище підтверджують.
• Вода є переносником багатьох захворювань. Щороку близько двадцяти мільйонів чоловік вмирає від цього.
• Без води людина може померти. Так, якщо вміст води в організмі знизилося на двадцять відсотків, це призведе до летального результату.
• Люди, які випивають в день по шість-сім склянок води, в кілька разів знижують ймовірність серцевого нападу.

За матеріалами stroy-telo.com