Холодна вода – не врятує від перегріву

Головне пам’ятати, що холодна вода – не врятує від перегріву, зате може створити додаткові проблеми.

Існує думка, що дуже важливо знати, як правильно пити воду в літню спеку. Це помилка! Незважаючи на те, що вода в системі охолодження організму, мабуть, найактивніший учасник, акцент на вживання води в літню спеку – це пряма дорога до загострення серцевої недостатності.

Важливо розуміти, як відбувається обмін речовин і охолодження організму, щоб з користю для здоров’я і безпечно для життя пройти літню спеку. В організмах теплокровних тварин, до яких відноситься і людина, частина енергії їжі розсіюється у вигляді тепла. Таким чином підтримується постійна температура тіла, що забезпечує необхідний рівень обміну речовин.

Щоб уникнути перегріву організму, надлишок тепла видаляється з природними секретами. Причому “штатна” робота кишечника і нирок в більшій мірі забезпечує очищення організму. А ось активне випаровування води з поверхні шкіри і легенів дозволяє системі терморегуляції підтримувати потрібну температуру тіла.

При цьому важливо знати, що вода – саме теплоємність з’єднання з тих, які людина вживає щодня. Але навіть гаряча вода не здатна викликати перегрівання організму, а лише злегка підігріти кров. Наслідком легкого перегрівання є посилення потовиділення. З цієї ж причини холодна вода, вода з льодом і інші прохолодні напої і продукти не допоможуть охолодити організм в літню спеку. Зате є ризик знизити імунітет в області горла і початкових відділів дихальної системи. І вже як мінімум з фарингіт-трахеїтом-бронхітом продовжувати боротися з літньою спекою антибіотиками в лікарні.

Якщо ж питна вода або прохолодні напої приймаються в збільшених кількостях – це створює додаткове навантаження на систему кровообігу. У людей, що мають прикордонні (ВСД) або явні захворювання серцево-судинної системи, така водне навантаження може привести до порушення діяльності серця і стану судин.

Атеросклероз сьогодні істотно помолодшав і часто виявляється у чоловіків у віці від 20 років, у жінок – від 35 років. А вегето-судинна дистонія переслідує вже з підліткового віку і легко трансформується в гіпертонічну хворобу. Міокардіодистрофія є у багатьох, особливо нераціонально займаються спортом, фітнесом. Саме тому в літню спеку важливо розуміти, що охолодження організму – вдруге. Головне – попередити нагрівання організму.

І в цьому допоможе правильне харчування. На нагрівання організму значно впливає білкова їжа. Саме тому в літню спеку з підвищенням температури навколишнього середовища вище верхньої межі зони теплового комфорту (24 ° С) виключається червоне м’ясо (яловичина, телятина, свинина, конина, баранина).

Коли температура наближається до 30 ° С в раціоні обмежується біле м’ясо і птиця, а також білкова їжа рослинного походження (насіння, горіхи, бобові). Підвищення температури повітря до 33 ° С змушує обмежити рибу і морепродукти, і залишати в раціоні лише яйця і молочні продукти (сир, кефір, кисле молоко, йогурт). Також потрібно замінити продукти з круп і злакових овочами і зеленню.

Заняття спортом також сприяють нагріванню організму. І дуже важливо займатися спортом, фітнесом в комфортних умовах (18-24 ° С). Після закінчення тренування необхідно дочекатися завершення активного потовиділення і відновлення організму.

Не менш важливо в літню спеку контролювати емоції. Емоційний стрес призводить до підвищення тонусу м’язів, через що в них збільшується теплопродукція. І перенапруження терморегуляції в такому випадку відбувається протягом більш тривалого часу, ніж під час фізичного навантаження.

Корекція раціону харчування, режиму праці та відпочинку, більш легке відношення до стресових факторів полегшує терморегуляцію. На такому сприятливому тлі її легко забезпечити невеликим збільшенням кількості рідини в раціоні. І тоді, навіть якщо спека посилюватиметься, надмірного навантаження на інтенсивно працюючу систему кровообігу не буде.

tsn

За матеріалами tsn.ua